Boru Ucu Şekillendirme Makinesi

Boru Ucu Şekillendirme Makinesi

Boru kullanımı oldukça geniş bir alana yayılarak, birçok farklı sektörde kullanılmaktadır, elbette kullanılan sektöre göre boruya farklı şekiller verilmekte, borunun mevcut dizaynı ve boru ucu yeniden şekillendirilmektedir. Bu işlem için boru ucu şekillendirme makinesi (tube end forming machine) kullanılmaktadır. Boru ucu form verme makineleri, farklı özelliklerde olup, kullanıcının taleplerine ve ihtiyaçlarına göre temin edebileceği seçenekler mevcuttur.

Boru Ucu Form Verme Makineleri

Boru ucu form verme makineleri, dünyanın önde gelen egzoz, ısıtma, soğutma, otomotiv, inşaat sektörlerinde kullanılmaktadır. Boruların uçları kullanılan sektöre bağlı olarak, üretim araçlarına doğru şekilde monte edilebilecek şekilde yeniden şekillendirilmektedir. Sahip olduğu teknik özellikleri çerçevesinde boru ucu şekil verme makineleri, kullanıcılarına farklı olanaklar sunabilmektedir. Bu özellikler sayesinde üretim kısa sürede ve kesintisiz olarak devam edebilmekte; firmalar, iş sürekliliğini sağlayabilmektedirler. Üretim hattına ve firmaya göre bu özellikler değişim gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra temelde belli özelliklerin bulunması gerekmektedir.

Online Firmalar ile Son Teknoloji Boru Ucu Şekillendirme Makineleri

Yıllardan günümüze kadar büyük bir çalışma ve enerji ile makine imalatı yapan, online firmalar, kurulduğu günden bu yana deneyimlerine ek olarak çalışmalarına teknik araştırmalarla devam etmiştir. Tüm makineler, modern ve son teknoloji üretim tesislerinde elde edilmektedir. Üretim ve satış süreçleri, profesyonel bir yönetim anlayışıyla sürdürülmektedir. Online firmalar bünyesinde piyasaya sunulan boru ucu form verme makineleri şu şekildedir;

  • DMS 25 NC 5 MK
  • DMS 25 NC 5MK
  • DMS 25 NC 3 MK
  • DMS 130 AÇMA YUMMA MAKİNESİ
  • DMS 48 / 5+1 BORU UCU FORM VERME VE DELME MAKİNESİ

Talebe bağlı olarak boru ucu form verme makinesi online firmalar tarafından özel olarak geliştirilen, Gripper sistemi ile birlikte otomatik yükleme ve boşaltma üniteleri de entegre edilebilir.