Dekorasyon amacı ile kullanılan tuğlalar iç ve dış mekanlarda özgünlük yaratan yapı malzemeleridir, tuğla duvar kaplama ürünleri renk ve model çeşitliliği ile herkesin kendi zevkine uygun yaşam alanları yaratmasını sağlıyor. Tuğla ve kültür taşı duvar kaplama ürünlerini yakından incelemek ve beğendiğiniz ürünü sipariş vermek için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama Çeşitleri

Dekoratif tuğlalar uygulandığı zeminde estetik bir görüntü yaratan dekor malzemeleridir. Kaplama unsuru olarak kullanılan bu tuğlalar hem şık bir ortam hem de otantik bir yaşam alanı kazanmanızı sağlar. Son yıllarda dekorasyon uygulamalarında sıkça karşımıza çıkan tuğla duvar kaplama ürünlerinde rengi renk ve model çeşitliliği olması size özel ortamlara sahip olmanızı sağlıyor. Kültür tuğlası adı da verilen dekoratif tuğlalar arasında en fazla tercih edilen modellerden birisi eski tuğla modelidir. Uygulama yapılan alanda derinlik yaratan ve yumuşak hatları ile rahatlatıcı bir etki oluşturan bu tuğlalar eski yapılardan esinlenerek hazırlanmakta olup şık görünümü ile evinizin ya da ofisinizin havasını değiştirir. Eski tuğla, kırık tuğla, çubuk tuğla, tamburlu tuğla, düz tuğla, doğal tuğla, oluklu tuğla, sıvalı tuğla, taş tuğla gibi çeşitleri bulunan tuğla kaplama ürünleri farklı renk altenatifleri ile modern doğallığı yaşam alanlarınıza taşıyor.

Dekoratif Tuğlalar Nasıl Üretilir?

Dekoratif tuğlalar ya da bilinen adıyla kültür tuğlaların esin kaynağı doğadır. Doğada birçok farklı çeşidi bulunan toprak alınır ve işlenir. İşlenen toprak yüksek ateşli fırınlarda pişirilir. Pres makinesi yardımı ile kaplama yapılan toprak 4-5 saat bekletildikten sonra istenilen kültür tuğlaları elde edilir. Kültür tuğlaları farklı, özgün ve zarif dekorasyon fikirleri yaratmanızı sağlayan bir yapı malzemedir, tuğla duvar kaplaması modellerini yakından incelemek ve uygulama hakkında detaylı bilgi almak için online firmaları ziyaret edebilirsiniz.