Ön dişlerde ayrıklık veya seyreklik varsa lamina tedavisi ile bu durum ortadan kalkar. Kırık ve aşınmış dişlerin restorasyonu, diş boyutlarının kısa olması durumları da yaprak porselen tedavisi gerektiren diş bozukluklarıdır. Yaprak porselen gülüş tasarımında en çok tercih edilen tedavi şeklidir. Özellikle ön dişlerde ortaya çıkan sorunların tedavi edilmesi ve size yakışır bir gülüşün sağlanması amaçlanır. Sararmış, renk bozukluğu olan, yapısal formunu kaybetmiş diş sorunları da lamina diş yapımı tedavisi gerektiren sorunlardır. Porselen kaplama tekniği ile bu sorunlar, kısa sürede ve kolay bir şekilde tedavi edilebiliyor. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Kimler Lamina Porselen Yaptırmalı?

Diş yapısından, gülüşünden ve estetik görünümünden memnun olmayan herkes lamina porselen yaptırabilir. Tedavi süreci kişi ile diş hekiminin ortak kararına göre ilerler. Hastanın beklentileri, ihtiyaçları ve diş yapısı tedavi sürecinde hangi teknik ve tedavilerin uygulanacağını belirleyen unsurlardır. En önemlisi hasta dijital yazılımlarla tedavi sonrası gülüşünün nasıl olacağını görebilir. Buna göre önceden değişiklik yapılabilir. Hemen her yaşta hasta için uygulanabilen kolay ve risk taşımayan bir tedavi şeklidir. Tek dişe veya çok dişe uygulanabilir. Gerçek dişlerinizden ayırt edilmeyen doğal bir yapıya sahiptir.

Lamina Porselen Kaç Yıl Kullanılabilir?


Lamina son derece sağlam ve dayanıklı bir malzemedir. Çok şiddetli darbe veya diş eti çekilmesi olmazsa ömürlüktür diyebiliriz. Renk değişimi veya sararma yapmaz. Pürüzsüz bir yapıya sahiptir ve kırılma olmaz. Son derece avantajlı bir tedavi olup ekstra bakım gerektirmez. Günlük fırçalama düzeninizi devam ettirmeniz yeterlidir tam olarak doğal diş formunda hazırlanır ve doğal diş kalitesinde kullanılır.