Askeri alanlar başta olmak üzere birçok araçta kullanılabilen run flatler araçların lastiğinin patlaması durumunda veya yarılması gibi problem anlarında 80-100 kilometre daha yol gitmelerini olanak sağlar. Lastiklerin yanak bölümünde bulunan bu ürünler kauçuk malzemeden üretilir. Araç kontrolünün sağlanmasına olanak tanıyan sistemler bu özellikleriyle güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanıza olanak sağlar. Araç lastik değişimi gibi problemleri de ortadan kaldıran sistemler zırhlı araçlardan görevlilerin dışarı çıkıp lastik değiştirme gibi problemlerini bertaraf eder. Yedek lastik taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran ürünler aynı zamanda yakıt verimliliğini arttırır. Yedek lastik ağırlığı olmadan yola devam eden araçlar, daha az efor ile daha uzun mesafe yol kat edebilir.

Run Flatlerin Görünümü

Görünüm bakımından diğer lastikler ile neredeyse aynı özelliğe sahip olan run flatler araçları desteklemeye devam eder. Yan çeperi sayesinde güvenli bir sürüş elde etmenize olanak sağlayan sistemler sürücü deneyimini iyileştirirler. Şastik basınç kontrol sistemi ile birlikte kullanılan ürünlerde otomatik uyarı sistemi bulunur. Jantlara hasar vermeden aracın yolculuk etmesine olanak sağlayan runflat tire systems kullanım avantajlaır bakımından benzersizdir. Özellikle zırhlı araçlarda tercih edilen sistemler, olası bir kriz anında görevlilerin araçtan inmeden araç kontrolünü sağlamalarına olanak tanır. Bu sayede araç lastiği patlasa dahi araç sorunsuz bir şekilde gitmeye devam eder. Sistem otomatik olarak devreye girer ve patlayan lastiğin yerini run flat alır.

Silahlı Birliklerin Gözdesi

Mükemmel özellikleri ile silahlı birliklerin en çok önem verdiği ürünlerden olan run flatler internet sayfaları üzerindeki savunma sanayi için benzersiz seçenekler sunan online firmalar tarafından temin edilebilir. Kalite, proses ve hammadde konusunda oldukça iddialı olan firmalar sivil alanlardan iç güvenlik alanlarına kadar ihtiyaç duyulan run flat sistemleri konusunda üstün özellikli ürünleri kullanıcılarına sunar. Patlak yol alabilen bu ürünler araçların hedefe sorunsuz bir şekilde ulaşmalarına aracılık eder.