Şapka firmaların promosyon olarak tercih ettiği en basit ama en etkili ürünler arasında yer almaktadır, klasik şapkalar genellikle birçok firma tarafından tercih edilip müşteriler üzerinde de büyük etkileri görülmektedir. Türkiye'de küçük firmaların tanıtımlarını hem kalıcı hem de daha uzun vadeli bir halde sergilemek amacıyla uyguladığı yöntemlerin başında reklam şapkaları yer almaktadır. Televizyon radyo ve benzeri firmanın direkt müşteri ile iletişim kurmasını sağlayan ve müşteriler vasıtasıyla firma logosunun çeşitli alanlarda sergilenmesini sağlayan en güzel reklam aracı şapkadır. Şapka üzerinde logo, firma ismi, firma sloganı gibi birçok farklı yer alabilir. Şapkalar konusunda da birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Renk seçeneği, model seçeneği gibi birçok farklı seçenek işletme tarafından belirlenebilir. Logonun Büyüklüğü küçüklüğü ve benzeri birçok tasarımsal çalışma reklamınızın daha ilgi çekici bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Marka Tanıtımında Şapkanın Katkısı

İşletmeniz hangi sektörde olursa olsun marka tanıtımını en kolay yolu şapka ve benzeri promosyonlardan faydalanmaktadır. Müşteri ile direkt iletişim kurmak ve kalıcı bir şekilde reklam yapabilmek için şapka dağıtımı birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Promosyon şapkalar bir müşteriye belirdiğinde müşterinin de birçok alanda bunu kullanması ile sizlerin erişemeyeceği yerlere dahi reklamınızı gitmesine sebep olmaktadır. Bu yönleriyle bakıldığında şapkanın birçok farklı katkısı bulunmaktadır. Öncelikle promosyonu verdiğiniz müşterinin firmanıza güvenmesini ve bağlanmasını sağlanır. Bu şapkayı görenler tarafından markanız fark edilir. Şapkayı alan müşterinin şapkayı çeşitli alanlarda kullanması sayesinde birçok kişinin Bilinç altından markanıza karşı güven duygusu artar. Böylece birçok farklı yönleriyle şapkanız sizler için olumlu bir promosyon haline dönüşür.

Klasik Reklam Şapka Modelleri

Klasik reklam şapka çeşitleri Reklamcılık alanında en çok kullanılan promosyondan arasında yer almaktadır. Özellikle bahar ve yaz aylarında sıkça kullanılan şapkalar para verilerek alınmaktadır. Ancak bu ihtiyacın promosyonun karşılanması sayesinde müşterilerin biz ihtiyacının ücretsiz karşılanması sağlanmış olur. Bu sayede birçok alanda direkt olarak reklamınızın yapılabilmesi mümkün olur. Bu kapsamda tercih edebileceğiniz yüzlerce şapka modeli bulunmaktadır. Şapka kalitesi, şapkanın ölçüleri şapka tasarımı ve şapka rengi gibi birçok farklı unsur tamamen sizlerin seçimine bağlıdır.