Dış Cephe Boyada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe boya seçimi, boyanın evin dış görünüşünü sergilemesi bakımından üzerinde yeterince düşünülmesi gereken bir eylemdir. Evin estetik bir görünüme kavuşmasının yanında her türlü dış etkene karşı koruma özelliğine sahip Jotun boyalar, iç mekanlara uygulanan boyalardan bu yönüyle ayrışır. Dış cephe boyamada dikkat edilecek en önemli mevzular, işçi güvenliğinin sağlanması ve kullanılacak Jotun boya malzemelerinin kalitesidir. Güneş ışınlarına ve tüm meteorolojik olaylara karşı koruma sağlayan dış cephe boyasının; küf, nem ve rutubet gibi zarar verici etmenleri dış duvardan uzak tutması beklenir. Dış cephe boyasının kuru yüzeye uygulanması gerekir. Kuru yüzeye uygulanmayan boyalardan, tam performans beklemek yanlış olur. Böylesine yanlış ve amacıyla örtüşmeyen uygulamalardan kaçınmak gerekir. O yüzden, boya uygulamaları için profesyonel çalışan ve sipariş doğrultusunda boyama işlemlerini gerçekleştiren firmalar tercih edilmelidir. Uygulamayla ilgili fiyat almak ve https://www.kaleyapiyalitim.com.tr/dis-cephe-boya/ avantajlarından yararlanmak için sitemizde bulunan ücretsiz keşif formu doldurulup iletişim numaralarından firmamızla temasa geçilebilir.

Dış Cephe Boya Fiyatları

Dış cephe boya uygulanmadan önce binanın dış yüzeyinin çeşitli işlemlerden geçirilmesi gerekir. Bunlar binada varsa çatlakların düzletilmesi ve boşlukların doldurulmasıdır. Dış cephe boya yapılırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Binanın eski boyası ve çatlakları tamir edilmeli, varsa boşluklar doldurulmalıdır.
  • Çatlaklar macun vasıtasıyla doldurulmalıdır.
  • Dış cephe üzerindeki yağlı ve tozlu yüzeyler, basınçlı suyla temizlenmelidir.
  • Yüzeyde sadece toz varsa fırçayla temizlik yapılmalıdır.
  • Dış cephe boyanacağı vakit, boyanın uzun süre yüzeyde kalacağı hesap edilmelidir; dolayısıyla Jotun boya rengine ona göre karar verilmelidir.

Dış cephe boya uygulamasına ilişkin fiyatlar, kullanılan Jotun boya malzemelerinin çeşidine, kalitesine ve boya miktarına göre hesaplanır.